MESAJ GÖNDER

Kenan Doğulu’dan Caz Albümü


Kenan Doğulu’nun ilk albümünden bu yana (1993) 23 yıl geçti. Pop müzikte zirvede ama caza, ve caz bağlantılı blues, funk ve muhtelif türlere ilgisini bilirim. Çoğu şarkısındaki altyapılar ve groove onun bu merakını da ele verir aslında. O yüzden ezbere bildiğiniz pek çok şarkısının caz formuna uyarlanması aslında şaşırtıcı değil. Çünkü caz Kenan Doğulu’ya ve müziğine uzak değil. Şarkıların vokal partisyonları kadar armonileri ve iç ritimleri de bu uyarlamaya müsait. Dinleyince zaten anlayacaksınız. Doğulu bu proje için “İhtimal” adında bir de yeni şarkı besteledi.

29 Nisan’da İş Sanat’da bu projenin bir konseri gerçekleşecek.

Albümün konser öncesinde Nisan ortasında piyasada olması hedefleniyor. Prodüktörlüğünü Kenan Doğulu ile birlikte Ozan Musluoğlu (kontrbas) üstleniyor. Şarkıların düzenlemelerini Ercüment Orkut (piyano), Can Çankaya (piyano) ve Bulut Gülen (trompet) yapmış.
Bu müzisyenlerin yanında, tekrar söyleyelim, iki değerli caz davulcusu Ferit Odman ve Mehmet İkiz, üstad trompetçi Şenova Ülker ve saksofonda Engin Recepoğulları albümde şarkıları icra eden müzisyenler.

Şarkılara gelince “Aşk Oyunu”, “Aşkkolik”, Baş Harfi Ben”, “Can Bebeğim”, “Ex-Aşım”, “Gelinim”, “Kıyamam”, “Koca Çınar”, “Sımsıkı Sıkı Sıkı”, “Yazmışsa Bozmak Olmaz” ve yeni şarkı “İhtimal” albümde yer alacak.


Mehmet Tez – Milliyet

Alıntı: http://hafifmuzik.org/kose-yazisi-2/kenan-dogulunun-caz-albumu/

SON HABERLER
TÜM HABERLER
TOP 20
TÜM LİSTE
Manifesto
Sezen Aksu
1
Prens Prenses
Simge
2
Olsun
Ece Seçkin
3
Dönsen Bile
Selami Bilgiç & Soner Arıca
4
Canavar
Derya Uluğ
5
MESAJ GÖNDER